Leto na Liptove

Gallery Thumb I

Aquapark Tatralandia, Liptovský Trnovec

Aquapark Tatralandia s 9 bazénmi a 21 tobogánovými dráhami a šmýkačkami je najväčším areálom vodnej zábavy na Slovensku. Je otvorený denne, termálna voda o teplote 26°C až 38°C má liečivé účinky a umožňuje celoročnú prevádzku. Súčasťou Aquaparku je vitálny svet. Aquapark Tatralandia sa nachádza 1 km od ubytovacieho komplexu Ravence.

Gallery Thumb II

Thermal Park Bešeňová

Termálne kúpalisko Bešeňová je vzdialené 15 km od Penziónu Ravence. Do Bešeňovej sa dostanete z Liptovského Trnovca za 15 minút po cestnej komunikáci 584, alebo z Liptovského Mikuláša po diaľnici D1 smerom na Ružomberok. V Thermal Parku je 6 bazénov s celoročnou prevádzkou. V bazénoch je voda s 36-40°C, ktorá má blahodárne liečebné a kozmetické účinky.

Gallery Thumb III

Liptovská Mara

Liptovská Mara je vodná priehrada s možnosťou kúpania, surfovania, jachtingu, školy windsurfingu, člnkovania a vodného bicyklovania.


Gallery Thumb IV

Turistika v Tatrách a ubytovanie na Liptove

Región Liptov je rajom pre turistov. Vďaka svojej ideálnej polohe poskytuje nespočetné turistické príležitosti na hrebeňoch Západných Tatier a Nízkych Tatier.


Gallery Thumb V

Žiarska dolina

Žiarska dolina sa nachádza v južnej časti Západných Tatier, patrí k ich najkrajším a najnavštevovanejším dolinám. Ponúka veľa možností na skialpinizmus a extrémne lyžovanie (v lete na turistiku a horskú cyklistiku)

Gallery Thumb VI

Demänovská dolina

Dolina je súčasťou Národného parku Nízke Tatry, kde popri pozoruhodných scenerických, krajinárskych a estetických hodnotách je najcennejší Demänovský kras a Vrbické pleso.

Gallery Thumb I

Prosiecka dolina

Vchádza sa do nej z dediny Prosiek. Nezabudnuteľný zážitok s nádhernými prírodnými scenériami. Na dĺžke 3,5 km je k videniu množstvo prírodných krás: vysoké skalné steny, veže, zaujímavá horská fauna a flóra, vodopády. Dolina je vyhlásená za prírodnú rezerváciu a vedie ňou náučný chodník z Prosieka cez Svorad, Veľké Borové a kaňon Borovianky do Kvačianskej doliny..

Gallery Thumb II

Kvačianska dolina

Národná prírodná rezervácia má charakter skalnej tiesňavy o dĺžke 2,5 km po Oblazy, kde sa dolina rozdeľuje na Hutianku a Borovianku, do ktorej ústi tiesňava Ráztoka s vodopádom. Miesto OBLAZY je známe vďaka mlynom. Jedná sa o nenáročný výlet, ktorý sa dá absolvovať s deťmi prípadne na bicykloch.